Tekniikkaklinikka ja syysloman leiri

11.10.2021

Startille, Vesikiitäjille ja Ratahaille järjestetään tekniikkaklinikka 15-17.10.2021

Tekniikkaklinikalla pureudutaan rinta- ja selkäuinnin tekniikkaan yhteisreeneissä.Uimarit valitsevat mihin harjoituksiin osallistuvat ja ilmoittavat valmentajille Whats Appilla etukäteen osallistumisesta.

Pe 15.10 allas 17-18:30 50 allas Rintauinti Valmentajat Aada, Betty, Sara
La 16.10 allas 8-10 50 allas Rintauinti Valmentajat Aada, Betty, Sara.

Lauantaina ei ole koulujumppaa

La 16.10 16-17:30 50 allas Selkäuinti Valmentajat Betty, Saana, Anna.

Su 17.10 koulujumppa Cygnaeuksen koulu klo  15-16 ja allas 16:30-18 50 allas selkäuinti. Valmentajat Emma, Saana, Anna.

Syyslomalla harjoitellaan kotileirin muodossa. 

Startti + Vesikiitäjät 

Startti ja Vesikiitäjät harjoittelevet torstaista sunnuntaihin. Uimarit eivät osallistu kaikkiin harjoituksiin, vaan valitsevat 3-4 harjoitusta joihin osallistuvat. 

to 17-19 50 allas Mira, Sara/ Saana
Pe 17-18 50 allas Mira, Sara/Saana, Hansu
La 8-10 50 allas Emma, Mia, Anna, Aada
La 16-17:30 50 allas Hansu, Mira, Sara/Saana
Su Koulujumppa Cygnaeus 15-16 ja allas 16:30-18 50 allas Sara, Anna, Aada

Ratahait + Flipperit 

Ke 17-19 vain Flipperit Hansu, Noora

To 10-12 25 allas Hansu, Noora
Pe 10-12 25 allas Hansu, Noora
La 8-10 50 allas Hansu, Emma, Mia, Anna, Aada
ja 16-17:30 50 allas Hansu, Mira, Sara/Saana



J2+J1+NSM

Ti allas 9-11 J1 + Sali 16-17:30 vain J1/NSM 

Ke Allas 10-12 25 allas taitouinti Piia/ Helena
Kuiva 16-18 Monnari Helena/ Kirsi/ Jesse

To allas 8-10 Helena Hansu
Kuiva 16:15-17:30 Monnari Helena, Hansu

Pe J1 allas 9-10 + Sali 10-11:30 Helena
Pe J2 allas 8-10 + 18-19:30 Hansu


La J2 8-10 Hansu



RYHMÄ X 

Ti 17-18:30

Ke 15:30-17:15, perään jumppa

To 17-18:30

Pe 17-18:30

La 8-10

Su 15-16:30

11.10.2021Tekniikkaklinikka ja syysloman leiri
07.10.2021Martta valittu Kazanin lyhyen radan EM-kilpailuihin 2.-7.11.
05.10.2021Lokakuun kuukausitiedote
05.10.2021Jyväskyläläisen uintiyhteisön merkkihenkilö on poissa
29.09.2021Yläkoululeiritys 15.-18.11.2021
21.09.2021Swimmingin ja Plaanin yhteinen syystapahtuma 9.10.
10.09.2021Martta Ruuska ja Teemu Vuorela valittu uinnin B-maajoukkueseen!
06.09.2021Minileiri 10.-12.9.2021 Startille ja Vesikiitäjille
03.09.2021Syyskuun kuukausitiedote
25.08.2021Kilpauimareiden leiri Piispalassa 14.-17.10.2021

Siirry arkistoon »