Tapahtumakalenteri SWIM

« Helmikuu 2012 »
M T K T P L S
5 30 31 1 2 3 4 5
6 6 7 8 9 10 11 12
7 13 14 15 16 17 18 19
8 20 21 22 23 24 25 26
9 27 28 29 1 2 3 4
Share |

Seurakoordinaattori tutuksi!

Seurakoordinaattorina on aloittanut Outin rinnalla Sami Paavilainen. Seurataustaa Samilla on vuosien ajalta jalkapallon puolelta. Valmentajana hänellä on ollut joukkueina 2001 syntyneet ja tämän lisäksi 97 ja 95 ikäluokat. Valmentakoulutukselta Palloliiton B-tason valmentajasta on kyse.  Johtokuntatyötä Sami on tehnyt kolmen vuoden ajan. Päivätyöt ovat vaihdelleet polkupyörälähetistä myyntityötä johtavaan henkilöön. Viimeisimmät vuodet ovat menneet myynnin parissa.

 Tutkintoina on suoritettuna tradenomin tutkinto kaupalliselta alalta ja Master of Sports Studies (käännös on naurettava, joten suosimme tätä) liikunnan puolelta. Lopputyön Sami teki aiheesta kunnan ja seuran yhteistyön edistäminen. Hän kertoo myös aiheen hyvin tuntevansa tämän johdosta ja on erittäin kiinnostunut ja motivoitunut toimimaan seurakoordinaattorin tehtävässä.

 Liikunnan puolelta Samilta sujuu vesilajeista surffaus ja laudan perässä uiminen silloin kun surffaus ei suju. Kun lumi tulee vaihdetaan surffilauta lumilautaan, jonka kanssa on Sami puuhaillut viimeiset 21 vuotta. Omat kisailut on tapahtunut kamppailulajien parissa. Kilpailemisessa on parasta se, että se tekee harjoittelusta erittäin tavoitteellista ja saa tekemään kaiken kovempaa ja paremmin. Harjoittelun seurauksena tapahtuva kehittyminen on palkintona tehdystä työstä. Luovuttaminen on aivan vieras käsite seurakoordinaattorille. Erikoisosaamisena voi mainita myös taidon kirjoittaa itsestään kolmannessa persoonassa.

imag0947.jpg